Wpływ zimy na skórę

Zbliża się koniec zimy. Nasza skóra zimą narażona jest na trudne warunki atmosferyczne i wahania temperatur, w związku z czym często towarzyszą nam różne dolegliwości skóry. O wpływie zimy na skórę opowiada dr hab. n med. Danuta Nowicka – specjalista dermatolog-wenerolog.

Pozostałe aktualności

Klimatoterapia w Polsce: Rodzaje zabiegów i korzyści dla skóry

Klimatoterapia to jedna z najstarszych metod leczenia różnych schorzeń, w tym chorób skórnych. Opiera się na wykorzystaniu naturalnych warunków klimatycznych w celu poprawy zdrowia pacjenta. Polska, dzięki swojej różnorodności klimatycznej, oferuje wiele miejsc odpowiednich do klimatoterapii.

Pieprzyk czy czerniak? Jak odróżnić niegroźne zmiany skórne od potencjalnie niebezpiecznych?

Rozróżnienie pomiędzy zwykłym znamieniem (pieprzykiem) a czerniakiem może być kluczowe dla naszego zdrowia. Czerniak to złośliwy nowotwór skóry, który może stanowić poważne zagrożenie dla życia, jeśli nie zostanie wykryty i leczony na wczesnym etapie.

Borowiny – “czarne złoto” balneoterapii: Dlaczego są tak cenne i jak wpływają na skórę?

Borowiny, często nazywane “czarnym złotem” w świecie balneoterapii, to szczególne peloidy, które od wieków są wykorzystywane w celach leczniczych. W Polsce cieszą się one wielką popularnością, ale dlaczego tak naprawdę nazywane są “czarnym złotem” i jak oddziałują na skórę?

Leczenie za pomocą kąpieli siarczkowych: Czym są i jak wpływają na naszą skórę?

Balneoterapia, czyli leczenie za pomocą kąpieli w wodach mineralnych, to metoda znana ludzkości od wieków. W wielu miejscach na świecie ludzie od dawna cenią sobie korzyści płynące z kąpieli w naturalnych źródłach mineralnych.

Kąpiele solankowe – wody mineralne dla skóry

Kąpiele solankowe, znane również jako kąpiele w wodzie solankowej, są popularnym zabiegiem balneoterapeutycznym. Woda solankowa to woda mineralna o wysokim stężeniu soli, często pochodząca z naturalnych źródeł, takich jak morza, jeziora solankowe lub kopalnie soli.

Lecznicza moc balneoterapii

Balneoterapia, znana również jako terapia wodna, to metoda leczenia, która wykorzystuje naturalne zasoby, takie jak woda mineralna, błoto, gazy i klimat, do leczenia i łagodzenia różnego rodzaju dolegliwości.